top of page
Itum18.jpg

איטום

האיטום מתבצע באמצעות יריעות, מריחות, הזרקות, אימפרגנציה, חומרים חכמים וכו'

בדרך כלל למבנים בבנייה חדשה, אחזקה של מבנים, מבנים בהם נוצרו עם השנים בלאי טבעי וכשלי איטום, פגיעה של בעלי מקצוע שונים וכד'.

מערכות איטום שונות ומגוונות הקיימות כיום בשוק הינן בעלות אורך חיים מסוים, כך שככל חומר הקיים בטבע גם למערכות האיטום אורך חיים משלהן, והיצרנים נותנים את אחריותם בהתאם. כשמדובר בחומרי מריחה על בסיס: ביטומן (זפת), פוליאוריטן, חומרים אקרילים, סליקונים ואחרים, וכן מערכות איטום שמבוססות על סוגי יריעות למיניהן אשר מתחברות ביניהן בריתוך, אחריות היצרנים הינה ל-10 שנים.

אך כשפרוייקט האיטום, מלבד איכות המוצרים, תלוי גם בביצוע מערכות האיטום עשוי העניין להוות "עקב אכילס" של העבודה כולה. משום שעל העובד בשטח אשר מיישם את מערכת האיטום להיות מקצועי דיו ולהכיר את המערכת אותה הוא מיישם, וכמובן ליישמה כהלכה.

אחת הסוגיות המורכבות יותר בתחום האיטום הינה זיהוי בעיות איטום במבנים קיימים ומתן פתרון יסודי איכותי וכלכלי ללקוח, תוך שימוש במערכת איטום מתאימה שתפתור את הבעיה לאורך זמן. שיטות זיהוי פתרונות איטום מורכבות ופרטניות נעשות גם תוך שימוש במכשור בטכנולוגיה מתקדמת וכמובן זיהוי הבעיות תוך שימוש בניסיון עתיר שנים של בעלי המקצוע מהתחום, אך מתוך ניסיון של שנים הסקנו כי השיטה היעילה ביותר הינה השילוב של השניים, כלומר שילוב של מכשור מתקדם וניסיון מקצועי מספקים את התוצאות הטובות ביותר.

איטום גגות קלים

הינם גגות שבנויות מאיסכורית, אסבסט, פנל-מבודד, אלומיניום, וכ"ו. ישנם כמה שיטות שיתות לאיטום הגגות הנ"ל: ממברנות למיניהם יישום נוזל משחתי אשר דבוק לתשתית באופן מלא, ללא תפרים וריתוכים שיוצר קרום דק וגמיש עמיד UV שמגן על הגג מחדירות מים.

איטום טפרים קונסטרוקטיבים וסדקים

מתבצע בדרך כלל באמצעות "מסטיקים" פוליראיטנים על פי עומק התפר\סדק ומידת גמישות מתבקשת. או ע"י תיקוני איטום שכשל על ידי הזרקה לבטון (על פי שיטה) של חומר בד"כ גמיש על בסיס פוליאוריטן, באמצעות פיטמות הזרקה מיוחדות שמקובעות לאורך התפר או הסדק בתוך הבטון והחומר שמוזרק בא במגע (החומר הנ"ל מתקשה כשבא במגע עם מים) עם לחות (מים) שקיימים בתוך הסדק ומתפלמר (מתקשה) ואוטם את האזור המוזרק. הקבלן ע"פ ניסיונו בוחר בחומר ההזרקה לפי מהירות תגובת החומר למים, וכמות המים בתפר\סדק. 

תיקונים מקומיים

תיקון מקומות חשודים בנזילה בחומרים שונים באתאם לדרישות הלקוח או בהתאם לאחריות המתבקשת.

יריעות

משום שהגגות הנ"ל בנויים בצורה שאינה חלקה כלומר בשיטה זו ממלאים את התעלות בקלקר ועליהם פורשים יריעות, מרתכים ומקבעים באמצעים מכניים, כך שתוואי הגג משתנה למצב שטוח במקום הצורה הקודמת.

איטום קירות מסך

הינה בעיה שכיחה, ופתרון הבעיה כמובן לאחר זיהו נקודתי נעסה באמצע מסטיקים (מיוחדים לפי הצורך), או החלפת גומיות החלון.

איטום באימפרגנציה (הספגה) 

במקרים הנ"ל מדובר בדרך כלל בקירות (חיפויי אבן או טיח) שמחדירים מים. הטיפול נעשה ע"י ניקוי יסודי ויישום חומרים (סילרים) שהתשתית סופגת והחומר סוגר נקבוביות ובעצם אוטם את הקיר.

איטום תת קרקעי

של קירות תומכים, מרתפים חניונים: השיטה התזת אמולסיות ביטומניות רבות עובי ממברנות למיניהם או יריעות ביטומניות  בהלחמה לקיר. מבקרים של איטום מרתפים\חניונים יש להתייחס בכובד ראש לחיבור האיטום בין ריצפת המרתף\חניון לקירות.

bottom of page